Archiwum z Lipiec 2017

W dniach 22-27 lipca 2017 roku w Sarajewie (Bośnia i Hercegowina) odbyły się Mistrzostwa Europy kadetek i  kadetów do lat 17 w zapasach.

W reprezentacji Polski juniorów młodszych znalazło się troje naszych zawodników Klaudia Czyzio, Marta Gruszkiewicz oraz Karol Czegus.

Najlepiej wypadł Karol, który był bardzo blisko zdobycia medalu w kat. wag. do 63 kg. Po bardzo dobrych walkach ostatecznie uplasował się na piątym miejscu.

Karol Jakub CZEGUS (POL) – Walter Carl Franklin WALE (SWE) 4-0 (10-0)

Vadim BABUSKIN (LTU) – Karol Jakub CZEGUS (POL) 1-3 (3-8)

Karol Jakub CZEGUS (POL) – Inar KETIIA (RUS) 0-4 (0-10)

Daniil AMELYANCHYK (BLR) – Karol Jakub CZEGUS (POL) 3-1 (3-2)

Natomiast obie nasze zapaśniczki zajęły 8 miejsca na tych Mistrzostwach.

Gratulujemy

Znakomicie spisały się na rozgrywanych w Dortmundzie (27.06-02.07.2017 r.) Mistrzostwach Europy Juniorów zapaśniczki naszego klubu : Beata Kośla i Aleksandra Wólczyńska.

W najlżejszej kategorii wagowej do 44 kg BEATA KOŚLA wywalczyła brązowy medal !!!

Wprawdzie w pierwszej walce nasza zawodniczka musiała uznać wyższość Rumunki Stefanii Priceputu 1-3 (3-4) późniejszej złotej medalistki tych mistrzostw. Jednak kolejne walki były już zwycięskie. Jako pierwszą Beata pokonała Bułgarkę Fatmę Mandevą 4-0 (10-0) i tym samym otrzymała szansę walki o brązowy medal. Nie zmarnowała jej, a Turczynce Esrze Koc -  Beata nie dała najmniejszych szans. Wygrała pewnie 5-0 (4-0) i bardzo szybko, potrzebowała na to zaledwie 12 s.

W kolejnym dniu tytuł wicemistrzyni Europy Juniorek wywalczyła Aleksandra Wólczyńska !!!
Ola startowała w kategorii wagowej do 63 kg. Do finału przeszła jak burza, nie tracąc nawet jednego małego punktu. Najpierw pokonała Szwedkę Olivię Henningsson 5-0 (2-0), w ćwierćfinale w identycznym stosunku Kathrin Mathis z Austrii, a w walce półfinałowej Bułgarkę Yulianę Yanewą 5-0 (8-0). Dopiero w decydującym o złotym medalu pojedynku lepsza okazała się Rosjanka Maria Kuzniecowa, która zwyciężyła 4-1 (17-5).

Na niemieckich matach walczył jeszcze Jakub Szymula (84 kg). Niestety, w pierwszej walce uległ  Niemcowi Dimitri Blayvasem 1-4 (2-12) i zakończył swój udział w mistrzostwach.

W tych mistrzostwach ekipa biało-czerwonych wywalczyła cztery krążki. Dwa z nich przywiozą do kraju nasze zapaśniczki.

Gratulujemy zawodniczkom oraz trenerom wielkiego sukcesu !!!