Archiwum z Sierpień 7, 2017

Mistrzostwa Świata Juniorów odbywały się w fińskim Tampere w dniach 01-06.08.2017 r.

W pierwszej walce (waga do 63 kg) nasza zawodniczka pokonała Koreankę Seeun Choi 5-0 (10-2), w drugiej zapaśniczkę ze Szwecji Olivię Henningsson 4-0 (11-0). Dopiero w walce o finał lepsza okazała się Bułgarka Yuliana Yaneva 3-1 (8-4). Ola stanęła więc do pojedynku o brązowy krążek, gdzie nie dała swojej rywalce Ainie Temirtassowej z Kazachstanu żadnych szans. Wygrała 5-0 (3-0) i mogła cieszyć się na podium z trzeciego miejsca na świecie. Warto dodać, że był to jedyny medal, jaki przywiozła z Tampere reprezentacja Polski, tak wśród chłopców, jak i dziewcząt.
W MŚJ walczyła również druga nasza zawodniczka – Beata Kośla (44 kg). Brązowa medalistka niedawnych mistrzostw Europy zaczęła bardzo dobrze. Pokonała zapaśniczkę z Tajwanu Yu Syuan Chang 3-0 (8-0).Później nie sprostała jednak Amerykance Overionce Ray i ostatecznie zakończyła rywalizację na 8.miejscu.